Mój HomeMatic

Blog opisujący moją przygodę z HomeMatic

Termostat pokojowy HomeMatic

Nazwa: Termostat pokojowy
Typ: radiowy
Symbol CCU: HM-TC-IT-WM-W-EU
Nr produktu: 132030, 140260
Napięcie zasilania: 3V DC (2*AAA w komplecie)
Termostat pokojowy HomeMatic

 

Termostat pokojowy pozwala na dokładniejszą kontrolę temperatury w pomieszczeniu. Co prawda głowica termostatyczna także posiada wbudowany termometr i można za jego pomocą odczytać temperaturę ale będzie to temperatura mierzona przy grzejniku i w związku z tym będzie z założenia skażona błędem pomiaru. Dodatkowo termostat pozwala na odczyt wilgotności. Pozostała funkcjonalność jest bardzo zbliżona do funkcjonalności jaka występuje w głowicy termostatycznej.

Tak jak w przypadku przełącznika zasilanego bateryjnie tak i w tym wypadku urządzenie występuje w dwóch wersjach:

  • wersja zmontowana oznaczona symbolem 132030
  • wersja do samodzielnego montażu oznaczona symbolem 140260

W przypadku termostatu w wersji do samodzielnego montażu nie ma jednak konieczności lutowania. Wystarczy złożyć ze sobą dwa elementy elektroniczne (moduł radiowy z pinami wcisnąć w gniazdo płytki głównej oraz poskładać elementy plastikowe składające się łącznie z 5 elementów.

Całość zajmuje dosłownie kilka minut i już za chwilę cieszymy się gotowym termostatem.

 

Updated: 27 grudnia 2015 — 12:57

1 Comment

Add a Comment
  1. W trakcie użytkowania dostrzegłem jeden problem. Termostat skorelowany z głowicą w przypadku wciśnięcia funkcji dogrzewania (boost) nie przekazuje do głowicy ustawionego czasu trwania dogrzewania a jedynie przekazuje sygnał, że taka funkcja została uruchomiona. Skutkiem tego głowica odliczy swój czas a termostat swój. Podczas programowania należy więc pamiętać aby „boost duration” był ustawiony jednakowy dla termostatu i skorelowanej głowicy gdyż będzie to skutkował przekłamaniami na termostacie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Mój HomeMatic © 2016 Frontier Theme